2008

Letošní Liga Vysočiny byla, řečeno literárněvědnou terminologií, hezky zarámována. Pořádání prvního i posledního závodu se totiž ujal SK Chrast. Jelikož závod v okolí Žumberka svým netradičním listopadovým termínem konkuroval M ČR v horském orientačním běhu, nastalo by za normálních podmínek těžké rozhodování. Vždyť na takzvaném HROBu jsem nechyběl pět let. Můj „zdravotní stav“ mi však dilema vyřešil velmi rychle. V sobotu jsem tedy absolvoval loučení s podzimní Vysočinou. A dobře jsem udělal, protože mé chodidlo nevydrželo ani oněch poměrně rovinatých čtrnáct kilometrů.

Tři dny před Štědrým večerem mě svou tradiční návštěvou poctil bývalý člen našeho oddílu Jirka Novotný. Místo svátečního přežírání jsme vyrazili na předvánoční trénování. První den zkoumaly naše buzoly kameny a skalky v okolí Trnavy.

Po měsíci jsme v rámci podzimní Ligy Vysočiny opět zavítali do Zbraslavi na společný závod s Jihomoravskou oblastí. Ačkoliv se část závodního prostoru překrývala s tím zářijovým, jednalo se o zcela jiný typ závodu. Zatímco v září BBM naservírovala letecké tratě rychlíkům, v říjnu se VBM uchýlil k variantě mapově daleko těžšího závodu. Většina kontrol byla totiž umístěna v lese se sníženou viditelností. Někdo tomu říká vymetání či bušení hustníků, jiný upřednostňuje označení mapařinka. Myslím, že závodníci z Brněnska a Vysočiny se tentokrát rozdělili právě do těchto dvou skupinek – na zastánce a na odpůrce.

Hledej...

Lajkovník

140 datlů

Moje klávesnice má na svědomí také...