2009

Po tříměsíční přestávce vynucené nemocemi jsem opět okusil kouzlo orientačního běhu. Minulou neděli bylo na programu bloudění v okolí rybníka Medlov, dnes pak česání zbraslavských hustníků. Oba závody na klasické trati měly pár společných znaků. Mezi ty nejvýraznější patřilo nevlídné počasí a místy nelehké mapování v lese.

Extrémní orienťák - to sliboval název třídenních závodů ve Slovinsku. A neklamal. Na kolika místech u nás se po lese pohybujete rychlostí 15 a více minut na kilometr, aniž byste udělali fatální chybu? Kolik závodů v roce v ČR rozhoduje opravdu převážně mapa a ne běh? Myslím, že pro výčet odpovědí na obě vyřčené otázky byste mnoho prstů nepotřebovali. Ve slovinských závrtech je to běžná realita.

Poslední červnovou středu jsem za asistence Miroslava Orálka uspořádal propagační a zároveň snad i náborový závod v orientačním běhu. Akce se uskutečnila jako součást branného dne Základní školy Valeč. Kouzlo orientačního běhu na výukové mapě Konín okusilo 40 žáků druhého stupně.

Čtvrtý ročník prázdninových závodů ADVANTA CUP pro nás tradičně v lichém roce připravil KOB Dobruška, letos na česko-polském pomezí ve Zdoňově. Během osmi let se tyto vícedenní postupně propracovaly z provinčních závodů se dvěma sty účastníků až na podnik, který je schopen konkurovat prestižnímu (Botas) Vysočina cupu. V tomto roce se pořadatelům do atraktivních terénů podařilo nalákat zhruba osm set běžců.

Poslední závod jarní části Ligy Vysočiny se odehrál jen pár kilometrů od sobotního mistrovství na klasice. Rovněž pořadatelé z ABM sáhli po osvědčeném a již nějakou dobu uleženém prostoru, tentokrát kousek od Mrákotína. Opět nás čekal krásný terén, jenž byl po fyzické stránce ještě o trošku náročnější než okolí Landštejna.

Hledej...

Lajkovník

140 datlů

Moje klávesnice má na svědomí také...